23 733 грн
550
€EUR
6 днів

Стамбул - Шанлиурфа (Баликли-Гель - Харан - Халеплібахче) - Гебеклі-Тепе - Мардін (Зінджиріє-медресе - Дейр-уль-Зафаран) - Диярбакир, р.Тигр - Немрут-Даг - Арсемея - Міст Джендере - Халфеті, р.Євфрат - Газіантеп (Зегума) - Стамбул

Країни:

Ассирія і Вавилон, Аккади і Шумери... Благословенна земля між двох річок, що стала колискою для всіх майбутніх цивілізацій. Колись тут проживала десята частина всіх людей на планеті. Вони залишили після себе грандіозні храми, прекрасні скульптури, ювелірні прикраси і вчені трактати, вони заклали основи культури, архітектури, науки і писемності на багато тисячоліть вперед. У своєму розвитку вони настільки випереджали інші народи, що їхні досягнення здаються неймовірними навіть зараз.

12 тисячоліть тому тут, між Тигром і Євфратом, виникла могутня і чудова Месопотамія. Сьогодні ми запрошуємо вас доторкнутися до живої історії.

Вирушайте на прогулянку по заплутаних стежках еволюції, розберіть сюжети Біблії та стародавніх книг, вчіться відокремлювати міфи від реальної історії та відкривайте завісу таємниць найдавніших міст світу разом із Феєрією.

У цій подорожі вас супроводжуватиме наша феєрична гідеса зі знанням турецької мови, і людина, закохана в тонкощі Туреччини - Поліна Андрієнко!

У вартість входить
5 ночей у готелях 3-4*;
Харчування - сніданки;
Трансфери за маршрутом у Туреччині;
22
Екскурсії за програмою;
Гід - історик та археолог.
У вартість не входить
Внутрішні авіаперельоти;
22
Страховка;
22
Доплата за SNGL;
22
Вх.квитки, "Сира Гаджесі", тур по Босфору.
22
Стамбул - Шанлиурфа (Баликли-Гель - Харан - Халеплібахче) - Гебеклі-Тепе - Мардін (Зінджиріє-медресе - Дейр-уль-Зафаран) - Диярбакир, р.Тигр - Немрут-Даг - Арсемея - Міст Джендере - Халфеті, р.Євфрат - Газіантеп (Зегума) - Стамбул
День 1
Ваше місто - Стамбул

Приліт у Стамбул. Груповий трансфер (під рейс) та поселення у готель в центрі Старої частини міста.

Величний Стамбул – столиця трьох імперій. Це місто знайде чим підкорити ваше серце. Розмістившись у центральній частині міста, ви зможете скуштувати дуже смачні турецькі страви: лахмаджун, сочевичний суп, свіжоспечену почу, чай зі стаканчиків-тюльпанів, запашну каву, пахлаву. Ви також зможете прогулятися по вуличках старого міста і насолодитися краєвидом Босфорської протоки.

Пішохідна екскурсія з гідом по району Султанахмет і площа Іподром. Ми побачимо знаменитий Німецький фонтан, Єгипетський обеліск, колону Костянтина, палац Ібрагіма-паші, Блакитну мечеть (ззовні), Хамам Роксолани, прогуляємося до парку Гюльхане – придворного парку султанського палацу Топкапи.

Вільний час, охочі можуть піти на шопінг на Гранд Базар та до численних магазинів. Самостійне повернення в готель.

Охочих запрошуємо на морську прогулянку по Босфору з вечерею і колоритним шоу! (50 євро, у вартості квитка вечеря з алкогольними напоями, шоу-програма).

Фешенебельні вілли по обидва береги протоки, османські палаци, розкішні готелі й ресторани, високо над головою пропливають вигнуті сталеві мости - а ви дихаєте свіжим морським бризом, на кораблі між Європою і Азією, наче між небом і землею, серед сяючих вогників одного з найбільших міст на планеті... Це лише частина того, що вас очікує у романтичній прогулянці. Смачне меню, вино і розважальна програма лише доповнять красу цього вечора.

Відпочинок, ніч у готелі.

День 2
Шанлиурфа: Баликли-Гель - Харан (обряд Назара)- Халеплібахче

Ранній трансфер в аеропорт. Переліт в Шанлиурфа.

Трансфер у готель, заселення. Сніданок.

Екскурсія на Святе озеро Коропів (Баликли-Гель).

За древньою легендою, саме це місто було тим самим Ур Халдейським, де жив пророк Авраам, родоначальник арабського і єврейського народів, якого сягають три світові релігії – юдаїзм, християнство та іслам.

Кажуть, цар-язичник Німрод, який правив там у далекі часи, був розгніваний тим, що Авраам відмовляється поклонятися ідолам, і велів кинути пророка в яму з вогнем. Однак спекотне полум'я чудом перетворилося на прохолодну воду, а дрова стали великими коропами, нащадки яких і донині плавають у священному озері.

Відвідування Східного ринку.

Екскурсія в стародавнє місто Харан – місто глиняних будиночків із загостреними дахами, схожими на вулики, відомості про яке залишені в манускриптах, датованих раніше 2000 року до нашої ери. Назва перекладається як «місце, випалене сонцем». Колись тут мешкав Мойсей. Усі його глиняні хати – одноповерхові, але в багатьох із них висота купола над стінами перевершує висоту стін над землею, що дозволяє рятуватися від шаленої спеки в літні місяці. З часів Візантії тут також збереглися фрагменти міських стін і залишки могутньої фортеці. Відомо також, що в Харані було засновано перший ісламський університет.

!! Спеціально в нашій програмі для групи - проведення обряду зняття пристріту (Назара) з місцевим шаманом. Назар бонджук, буквально в перекладі "око від наврочення" - дуже поширений в Туреччині амулет у вигляді яскраво-синього ока, який оберігає власника від пристріту, відводить злі сили, приносить удачу і навіть виконує бажання.

Екскурсія в археологічний музей Халеплібахче (музей мозаїки), де ви зможете побачити найкращі зразки східно-римського музичного мистецтва із зображенням героїв грецької міфології.

20:00 - Сира Гаджесі - вечеря в печерному ресторані з національними танцями, піснями і майстер-класами (25 євро).

Сира Гаджесі - це турецькі традиційні танці та пісні під супровід інструментів, майстер-класи з приготування чи-кефте і багата урфська вечеря.

Ніч у Шанлиурфі.

День 3
Гебеклі-Тепе - Мардін

Сніданок у готелі, виселення.

Виїзд на екскурсію з відвідуванням Гебеклі-Тепе.

Гебеклі-Тепе (Пузатий пагорб) – найдавнішої зі знайдених на сьогодні культових споруд у світі, мегалітичний храмовий комплекс, якому вже 12000 років, побудований в епоху раннього неоліту. Ця споруда на 6 тисяч років старша від Стоунхенджа і майже в два рази древніша від усіх аналогічних споруд на планеті.

Переїзд у Мардін. 

Екскурсія по вуличках Мардіна. Вільний час. Купівля знаменитого синього мигдалю!

Мардін – дивовижне кам'яне місто, вулиці якого підіймаються на схили гори, увінчаної грізною фортецею, яка була відома ще в 4500 році до нашої ери. На початку нашої ери Мардін уже представляв собою те, що ми можемо бачити зараз – і відтоді стара частина анітрохи не змінилася. У 1960 році Мардін було взято під охорону ЮНЕСКО. Населення міста багатонаціональне, у ньому живуть курди, араби, ассирійці, турки і вірмени. Ассирійські християнські церкви і монастирі мирно сусідять із численними мечетями.

Ми прогуляємося по центру міста, його кам'яних вуличках, сходимо на старовинний базар, де побачимо ремісничі майстерні з виготовлення традиційного мідного посуду і меблів, ювелірні магазини, заглянемо на ринок спецій, придбаємо місцеві сувеніри: каву Дібек, мило тощо.

Вільний час у місті. Охочі можуть скуштувати традиційні солодощі: кюнефе – арабські гарячі ласощі, та дондурма – традиційне турецьке морозиво. Кажуть, що воно найсмачніше у світі.

Ніч у готелі у Мардіні.

День 4
Мардін (Зінджиріє-медресе - Дейр-уль-Зафаран) - Диярбакир

Сніданок у готелі, виселення.

Відвідування Зінджиріє-медресе та монастиря Дейр-уль-Зафаран: "Шафрановий монастир" – зведений у 493 році на місці римської фортеці, є одним із найстаріших діючих християнських монастирів у світі. Молитви тут звучать арамейською, мовою Ісуса Христа.

Дорогою до вершини Немрута ми відвідаємо Диярбакир.

Диярбакир (Амід) – неофіційна столиця кавунів і серце турецького Курдистану, місто на Шовковому шляху, на березі біблійної річки Тигр, вік якого налічує більше 5000 років.

Прогулянка по Диярбакиру. Огляд його могутніх кам'яних стін, побудованих за часів римського правління, завширшки 5,5 метрів, заввишки 12 метрів, протяжністю майже 7 кілометрів, з 82 сторожовими вежами і з воротами на всі сторони світу; центральна площа, де стоять ворота Даг Капи; старовинний караван-сарай Хасан Паша Хан, величезна мечеть Улу-Джамі, одна з найстаріших у Туреччині. Також ми відвідаємо мінарет на чотирьох ногах, обов'язково спробуємо запашну каву Дібек і дізнаємося секрети її приготування.

Ночівля в готелі поблизу гори Немрут.

День 5
Немрут-Даг – Арсемея - Міст Джендере - Халфеті – Газіантеп

Сьогодні нас чекає одна з найдивовижніших пригод в цьому турі - Немрут-Даг, гора богів, унікальний пам'ятник періоду еллінізму, об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО!

Зустріч світанку на горі Немрут!

На самій вершині гори, на висоті 2150 метрів над рівнем моря, ми побачимо величну гробницю царя Антіоха I. Величезні статуї на вершині гори, заввишки 8-9 метрів – візитівка Туреччини, проте добираються до цього місця одиниці. У 1987 році археологічні пам'ятки на вершині гори було включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Споглядати схід сонця біля підніжжя велетенських статуй – це неймовірні емоції!

Повернення у готель на сніданок, виселення.

Екскурсія в античне місто Арсемея, засноване на початку II століття до н.е. З літописів царя Антіоха I можна встановити, що Арсемея, заснована предком Коммагенів Арсемезом на початку ІІ століття до н.е. на східному березі річки Кахта, була літньою резиденцією та адміністративним центром царства.

Міст Джендере, зведенням мосту керував римський полководець Сертум Северус і побудував цей міст на честь своєї дружини Юлії Доміни. Грандіозний римський міст було побудовано ще в 212 році нашої ери за часів правління Септимія Севера в найвужчому районі річки Кахта. Міст завдовжки 120 метрів і завширшки 7 метрів, що спирається на дві скелі, зроблений із 92-х великих кам'яних блоків, кожен з яких важить 10 тонн.

Халфеті - затоплене місто, яке називають «прихованим раєм» Туреччини або "Турецькою Венецією". Значна частина нижнього міста знаходиться частково у воді, і під час прогулянки на човні ви потрапите під чарівність стародавніх кам'яних будинків, веж, і захопитися кладкою стін стародавньої фортеці Румкале (Римський палац), що зведений біля витоків Євфрату.

Прогулянка на кораблі по Біблійної річці Євфрат

Переїзд у Газіантеп, ніч у готелі.

День 6
Газіантеп (Зегума) – Стамбул - Ваше місто

Сніданок у готелі, виселення.

Газіантеп – ворота долини Євфрату і сучасне місто на південному сході Туреччини, яке швидко розвивається. Воно входить до десятки найдавніших міст світу.

Перше, що кидається в очі, – руїни найдавніших у світі споруд. За легендою, саме в цих місцях зародилася цивілізація. У Газіантепі залишили свій історичний слід хети, перси, римляни і сельджуки. Про багате історичне минуле цього краю свідчать численні мусульманські мечеті, християнські храми, фортеці, постоялі двори і навіть обитель шейха. Стародавні іудейські та вірменські поселення зараз майже зруйновані, але охороняються археологами від забудов.

У Газіантепі ми відвідаємо найбільший у світі музей античних мозаїк Зеугма. Обходячи музейний комплекс, Ви побачите мозаїчні зображення біблійних фресок, старовинних килимів, древніх героїв періоду Римської Імперії. Також в нашій програмі древній базар виробів ручної роботи з міді та дерева, інкрустованого перламутром!

Обід в місцевому ресторані.

Трансфер в аеропорт, виліт до Стамбула. Завершення туру.

Додати новий коментар

Коментарі

Агенції туристичної компанії "Феєрія" в містах України:

Феєрія Мандрів, Басейна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Басейна, 5-А, оф 9

Феєрія Мандрів, Лівобережна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Є. Сверстюка (М. Раскової) 21, оф. 79, 7 поверх, ст. м. Лівобережна

Феєрія Мандрів, Он-лайн

Місто:
Київ
Адреса:
Онлайн

Феєрія мандрів, Одеса

Місто:
Одеса
Адреса:
Приморський бульвар, 11 (Готель Лондонська, головний вхід, 3 поверх)

Феєрія Мандрів, Нивки

Місто:
Київ
Адреса:
м. Київ, пр-т Перемоги, 71-A (Працюємо он-лайн, або за попередньою домовленістю про зустріч)

Феєрія Мандрів, Львівська площа

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Ярославів Вал 33-Б, оф. 3

Феєрія Мандрів, Харків

Місто:
Харків
Адреса:
вул. Алчевських (Артема), 2, оф. 2-6

Феєрія Мандрів, Львів

Місто:
Львів
Адреса:
вул.Томашівського, 4

Феєрія Мандрів, Олімпійська

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Антоновича, 12-Б (ст. м. Олімпійська, cт. м. площа Льва Толстого)

Феєрія Мандрів, Запоріжжя

Місто:
Запоріжжя
Адреса:
69006, Проспект Металургів 12-а, офіс №1

Феєрія Мандрів, Вінниця

Місто:
Вінниця
Адреса:
проспект Юності, 43-А, ТСК "Магігранд"

Феєрія мандрів, Черкаси

Місто:
Черкаси
Адреса:
вул. О. Дашкевича, 19

*Готелі за маршрутом:

Barin hotel Istanbul
VE hotel Sanliurfa
Karavansaray Mardin
Karavansaray Nemrut
Novotel Gaziantep

Туристична фірма Феєрія залишає за собой право змінювати готелі на аналогічні або вищого класу.

Додаткова інформація

Як дістатись до Стамбулу: 

Автобус - від 200 євро
Чернівці - СтамбулЧернівці

Авіапереліт: 

Будапешт-Стамбул - від 60 євро (в одну сторону)

Бухарест-Стамбул-Бухарест - від 7200 грн (в обидва боки)

08:35 – 09:50, Бухарест (Отопені) — Стамбул (Новий а/п), RO 261, Tarom
10:40 – 11:55, Стамбул (а/п) — Бухарест (Отопені), RO 262, Tarom

Як дістатись до Варшави. Поради авіамандрівникам

Контакти менеджерів

  • Ім'я: Діана Слободинська
  • Посада: Менеджер
  • Тел.: (063) 284-33-15, 044-237-12-01
  • Вн. номер: 311
  • e-mail: [email protected]
  • Ім'я: Марина Слободинська
  • Посада: Менеджер
  • Тел.: (097) 874-88-14, 044-237-12-01
  • Вн. номер: 113
  • e-mail: [email protected]