Грузія – почувайтеся, як удома!
 

Говорити про Грузію можна безкінечно. І при цьому щиро захоплюватися цим гордим, привітним і справді незабутнім краєм. Грузія - країна чудового вина і унікальної кухні, величних храмів та старовинних мистецтв. Подорож до Грузії можна здійснити в будь-яку пору року і казково провести тут час. Відпочинок у Грузії настільки різноманітний, що кожен знайде собі заняття до душі: тут можна поніжитися на березі моря, покататися на лижах у горах, зміцнити здоров'я на всесвітньо відомих курортах, ознайомитися з багатьма визначними пам'ятками, спробувати справжню «Боржомі» і молоде грузинське вино, помилуватися квітучими полонинами, мальовничими панорамами і затишними вуличками старовинних міст. Проте досвідчені туристи знають, що навіть усе це разом узяте - не найголовніше. Неповторний колорит справжньої Грузії - ось за чим насправді варто їхати сюди.

Грузия
Грузия
Грузия
Грузия

 

Грузія для гурманів

І все ж - перше, з чим асоціюється Грузія, - це справжнє вино, тости, засмажений баранчик на грилі і лезгинка. Справді, смак грузинського вина запам'ятовується назавжди. Тост у Грузії - це святе, тому в компанії ніколи не п'ють спиртні напої, не вислухавши тост одного із старійшин застілля. Після смачного вина і ситної їжі справжній грузин завжди йде в танок. Грузинські танці - старовинний і шанований вид мистецтва. Тут вважають, що кожен чоловік повинен зуміти станцювати лезгинку навіть після тривалого застілля, а тривалість визначається кількістю виголошених тостів. Під час святкування має бути вимовлене не менше 20 піднесених і хитромудрих тостів, інакше ці трапези і застіллям не вважатимуть.
Їжа в Грузії - окрема тема. Сказати, що грузинські страви смачні - значить, не сказати нічого. Для приготування їжі прийнято використовувати тільки найсвіжіші продукти: овочі - щойно  з городу, спеції - вирощені власноруч, молоко і м'ясо - тільки найвищої якості. Вражають і порції - ось вже де справді не заощаджують, у тому числі і в ресторанах. Перелічити всі страви, які варто спробувати в Грузії, просто неможливо: суп-харчо, хачапурі, овочеве рагу, кутаби, соуси ткемалі і сацебелі, кукурудзяні коржі мчаді, і звичайно ж - шашлик. Шашлик, а також іншу національну страву - хінкалі, прийнято їсти руками, а черпати соуси заведено хлібом.Грузія для завзятого мандрівника

Звісно, відпочинок у Грузії можна провести, цілком і повністю присвятивши себе вивченню гастрономічних «родзинок» країни. Однак все ж не варто нехтувати історичною та культурною спадщиною країни. Літній відпочинок у Грузії на морі можна легко поєднати з відвідуванням стародавніх храмів і церков, фортець і палаців, скельних міст і національних парків.

У Тбілісі неодмінно побувайте в чудовому соборі святої Трійці, відвідайте найдавніший собор Анчисхати, зведений в VI столітті; храми Метехі, Різдва Христового, а також католицьку церкву святого Петра і Павла та собор Пресвятої Богоматері. Неподалік Тбілісі заїдьте до давньої столиці Грузинського царства - міста Мцхета, після чого вирушайте до старовинного поселення Сігнахи, що височіє над Алазанської долиною. Фортеця Тмогві на прямовисній скелі і палац Харцвісі є чудовими зразками древнього зодчества. Печерні монастирі і поселення, створені для захисту від монгольських набігів, вражають уяву. Тут збереглися стародавні фрески і навіть залишки іригаційних систем.
Для любителів таємниць і загадок у Грузії також є унікальне місце. У заповіднику «Сатаплі», що лише за шість кілометрів від Кутаїсі, можна побачити справжній (щоправда скам’янілий) слід динозавра. Тут також є тематичний парк доісторичних тварин та красиві карстові печери.


Столиця Грузії

Екскурсійні тури в Грузію з Києва неможливо уявити без відвідування столиці Грузії - Тбілісі. Кожен, хто бодай раз побував у цьому місті, може сказати, що його атмосфера надзвичайна: яруси житлових кварталів, свята гора Мтацмінда, цегляне Старе місто, галереї та лавочки ремісників, харчевні і винні підвали... У Тбілісі вирує культурне життя - тут можна побувати на виставках сучасного мистецтва, в опері і в театрі. Неподалік від площі Горгасали – старовинні сірчані лазні, де раніше не тільки милися, а й вирішували справи державної ваги, а в спеціальні дні влаштовувалися оглядини для дівчат на виданні. На вуличках Старого міста можна помилуватися роботою ремісників і завітати до їхніх крамниць. Скрізь вас зустрінуть з теплом і радістю, а якщо пощастить - ще й пригостять склянкою домашнього вина.
Природа в околицях Тбілісі вражає: тут можна годинами милуватися краєвидами і абсолютно забути про плин часу.
Грузія -  особливий світ, куди хочеться потрапляти знову і знову, а автобусні тури в Грузію - це чудова можливість доторкнутися до культури цієї країни. Важливо, що віза до Грузії не потрібна, тому можна заощадити час і кошти на оформлення туру. Якщо ви все ще вагаєтесь - спробуйте згадати свою найкращу відпустку за кордоном. Згадали? Так ось: у Грузії буде набагато краще!