Категорія
Розповіді про мандри

Каїр - не просто столиця Єгипту, а унікальне місто зі незабутнім колоритом, історією, пам’ятками поблизу та населенням. Потрапивши сюди, ніби опиняєшся у минулому: завернеш за ріг готелю і можеш запросто зустріти, як мінімум, слуг фараона Аменхотепа.

Каїр розташований на берегах Нілу, в тонкій «зеленій смузі» і з усіх боків він оточений безкрайньою пустелею і це створює атмосферу повної відірваності від реалій європейського світу.

Каїр залишить у вашій пам’яті живі та яскраві спогади. А цей матеріал блогу підкаже основні «родзинки», що стануть добрим доповненням до загальної картинки, що складеться від подорожі до Єгипту.

Каїр - загадкова "родзинка" Єгипту
Каїр - загадкова "родзинка" Єгипту
Каїр - загадкова "родзинка" Єгипту
Каїр - загадкова "родзинка" Єгипту

- Назва Каїру походить з арабської мови, що означає «Аль-Кахіра» – «Переможна». Та водночас широко поширена і коптська етимологія, де «Кахіре» перекладається як «Земля Сонця».

- Каїр має більш ніж тисячолітню історію, за час якої він був під владою французів, англійців та Османської імперії.

- Єгиптяни називають Каїр інакше – Маср. Такою назвою, до речі, вони називають Єгипет загалом.

- Річка Ніл поділяє столицю-мегаполіс на Старий Каїр на східному березі і новий на західному узбережжі. Західна частина Каїру забудовувалася за паризьким зразком – тут панують просторі бульвари і тихі парки. А східна частина – це лабіринт вузьких вуличок, безсистемно зведених стародавніх будівель і сотень мечетей. До речі, довкола Старого Каїру невпинно розростаються п’ятизіркові готелі, модні кафе, торгові центри і кінотеатри.

- Каїр ще називають «Ворота на Схід». З урахуванням передмість сьогодні він вміщає до 20 мільйонів людей.А в деяких районах міста щільність населення становить понад 100 тисяч осіб на квадратний кілометр.

- Тут пустельний посушливий клімат: дощі йдуть рідко, а раптові зливи викликають повені.  Причина - поруч Сахара та її вітри. 

- Каїрський ринок Хан-ель-Халілі, заснований у 14 столітті, зберіг свою автентичність. Він вважається найбільшим торговим майданчиком Африки.

- Фруктові і овочеві ринки тут – насолода. Вони пропонують великий вибір смакоти, незалежно від пори року. 

- Знамениті піраміди Єгипту знаходяться у передмісті Каїру, Гізі. І це місто росте такими темпами, що до найближчого житлового будинку від Сфінкса менше 500 метрів. 

- Літаки, що прямують до Каїру пролітають прямісінько над пірамідами. Готуйтеся помилуватися цим чудом світу ще й з ілюмінатора.

- "Місто сміттярів" – один з кварталів Каїру, що населяють копти, вони займаються збором і сортуванням відходів, заробляючи завдяки цьому ремеслу чималі гроші. Купи сміття тут лежать скрізь, навіть на дахах будинків.

- Каїрський музей – найбільше сховище світу давньоєгипетських артефактів і творів мистецтва. Його колекція складається приблизно зі 120 тисяч експонатів.

Ось такий Каїр - багатогранний, яскравий, непередбачуваний, вражаючий, загадковий... Подорож з Феєрією до Єгипту запам'ятається на все життя! Наші гіди відкриють найвизначніші секрети цієї країни. 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment