Категорія
Розповіді про мандри

Іспанія — багатюща на пам'ятки країна, в якій кожен регіон цікавий по-своєму. Але сьогодні Феєрія хоче звернути увагу своїх туристів на дві столиці, які ми любимо найбільше. Так, ми не помилилися, Мадрид — як столиця країни, та Барселона — як столиця регіону Каталонія.

Мадрид та Барселона — міста, в яких “живе” мистецтво
Мадрид та Барселона — міста, в яких “живе” мистецтво
Мадрид та Барселона — міста, в яких “живе” мистецтво
Мадрид та Барселона — міста, в яких “живе” мистецтво

Мадрид в історії Іспанії три рази ставав столицею і не дарма. Останній раз це відбулось у 1939 році. Це незвичайно красиве та динамічне місто з великою кількістю замків і палаців різних епох, чудовими парками та фонтанами. Щороку до Мадрида приїздять сотні тисяч туристів, щоб побачити наживо геніальні витвори мистецтва Веласкеса, Гойї, Рембрандта, Тиціана та Пікассо. Чого тільки вартий музей Прадо, в якому зберігається найбільша в світі кількість творів іспанського живопису і скульптури, зібраних протягом кількох століть.

В Мадриді відчувається справжній іспанський характер. Тут танцюють пристрасне фламенко та ходять на кориду. І не варто забувати, що Мадрид — це не тільки серце країни, а й столиця іспанської моди.

Ще однією яскравою пам'яткою Мадрида є Королівський палац (Palacio de Oriente), який був споруджений за вказівкою Філіпа V, першого іспанського монарха з династії Бурбонів, в 1764 на місці повністю згорілого в 1734 палацу Габсбургів. Будівництво щедро фінансувалося, його очолювали знамениті італійські архітектори Сабатіні і Сакетті. В результаті побудований палац і до цього дня є одним із прикладів високої майстерності архітектором, вражаючи уяву людей своєю величчю і розкішшю.

Парк Ретіро (Real Parque del Buen Retiro) - це один з найзнаменитіших парків Іспанії та Європи, розташовується він в центрі Мадрида. Парк був створений в XVII столітті за вказівкою Філіпа IV, як місце відпочинку для королівської сім'ї. Площа парку приблизно 150 гектарів, на якій ростуть понад 15 тисяч дерев.

Барселона — душа Іспанії, місто з захопливою архітектурою та атмосферою постійного свята. Прекрасний куточок на березі Середземного моря завжди вабив творчі натури. Саме тут в один з періодів свого життя жив та творив Пікассо. Зараз в Барселоні можна відвідати музей, де виставлені понад 3500 його робіт. Музей Пікассо знаходиться в готичному кварталі на вулиці Монкада і займає п'ять будівель, які були побудовані ще в XIII-XIV століттях.

Ще одна з причин відвідати Барселону — це творінні архітектора Гауді. У столиці Каталонії збереглося 14 будівель майстра модернізму: собор Саграда Фамілія, парк Гуель, будинки та малі архітектурні форми.

Храм Святого Сімейства - синтез теорії й практики архітектури Гауді, символ Барселони. Будівництво ведеться з 1883 року, а збережені макети й малюнки дозволяють продовжити роботу Гауді за допомогою комп'ютера.

Прогулянка парком Гуель подарує неабияке задоволення, тут наче потрапляєш в казку. Ця унікальна модель житлового району показує гармонію природи та архітектури. До речі, парк включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (1984).

Унікальність Барселони в тому, що зазирнувши в будь-який з двориків, ви побачите щось зовсім нове, але таке аутентичне і неповторне. Наприклад, у дворі університету Барселони вирощуються рідкісні види рослин, а в невеликому ставку плавають золоті рибки. Тут на лавці в тіні мандаринових дерев можна затишно відпочити з книгою або, наприклад, зайнятися замальовками видів цього наповненого історією місця.

А особливо ці міста прекрасні у весінню пору року. Якщо ви не любите жарку погоду, то у березні та квітні лагідні промені іспанського сонця подарують вам незабутній час для споглядання найкращих пам'яток Мадриду та Барселони. Долучайтесь до наших туристичних груп. Давайте пізнавати Іспанію разом із Феєрією!

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment