Категорія
Розповіді про мандри

Ця країна манить не тільки вірян, а й цінителів гарного відпочинку на морі, особливо в осінній період. Ізраїль – це перлина у пустелі. Країні вдалось створити найкращі умови для своїх громадян, а ізраїльські лікарі стали популярними на весь світ завдяки своєму підходу до лікування та рівню освіти.

Неможливо описати, наскільки Ізраїль дивує своїх гостей, вже з перших хвилин перебування у цій країні. Якщо ви готові до нових вражень, тоді подорожуйте разом із Феєрією до Ізраїлю.

Нетанія – це мальовниче місто-курорт, місто бульварів та парків і, звичайно ж, доглянутих пляжів. Це ідеальне місце для сімейного відпочинку на Середземному морі. 

Але багатьох туристів Ізраїль манить саме Мертвим морем. Яке по суті є солоним озером, що розташувалось та території двох країн – Ізраїлю і Йорданії. Склад води у мертвому морі унікальний, не характерний для інших морів, тому це місце так манить туристів – своїми лікувальними та диво-властивостями.

Ще одне цікаве місто ІзраїлюХайфа, яку називають перлиною північного Ізраїлю. Приїхавши сюди, ви не раз почуєте забавну приказку: «Тель-Авів відпочиває, Єрусалим молиться, а Хайфа працює». 

Це мальовниче середземноморське місто третє за величиною після Єрусалима і Тель-Авіва місто в країні. Воно розкинулось на узбережжі і схилах величної гори Кармель. Хайфа – найбільший морський порт Ізраїлю, вся історія міста нерозривно пов'язана саме з Середземним морем. 

Акко – місто в Західній Галілеї (Ізраїль), розташоване за 18 км на північ від міста Хайфа, на березі Середземного моря. Воно вважається однією зі світових пам'яток і занесено до списку міст Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Акко – це одне з міст в Ізраїлі, чия історія тривала практично без перерв понад 4000 років. Місто було розташовано на перехресті міжнародних торгових шляхів і тому завжди було центром історії, центром зустрічей безлічі різноманітних культур і стратегічним місцем для військових кампаній.

Говорячи «Кейсарія» частина людей, в основному ізраїльтяни, мають на увазі невелике містечко на узбережжі Середземного моря з відмінною інфраструктурою, де працюють провідні підприємства Ізраїлю. Інша частина людей, в основному приїжджі і туристи, мають на увазі великий Національний парк, переповнений археологічних знахідок. Це практично ціле стародавнє місто. І що примітно – і перші, і другі мають рацію. Тут збереглись залишки римських і візантійських вулиць, водостоки, будинки з мозаїчною підлогою і грецькими написами.

Ну от ми і в столиці! Для більшості туристів у Тель-Авіві найпершою пам’яткою є чисті піщані пляжі вздовж узбережжя Середземного моря, і довга облаштована набережна для прогулянок. Але варто не забувати, що не за пляжі це місто стало економічною та культурною столицею Ізраїлю.

Тель-Авівський музей Мистецтв – найбільший художній музей Ізраїлю. Тут виставлені роботи Пікассо, Сезанна, Моне, Ренуара, Шагала, Родена, Далі, Клімта, Ворхола, Роя Ліхтенштейна, а також фламандських та італійських майстрів – від Рубенса до Конолетто, найвідоміших імпресіоністів - Матісса, Брака, Мондріана та інших. Тут є все – фото, дизайн, скульптура.

У Тель-Авіві обов’язково погуляйте бульваром Ротшильд. Цей красивий бульвар, забудований класичними будівлями в стилі бау-хаус, будинками в європейському стилі і декількома хмарочосами. Уздовж Ротшильду є численні кафе, бари і ресторани, переповнені в будь-який день тижня.

Якщо ви почули про Неве-Цедек, то мова йде про центральну вулицю наймальовничішого району міста, розташованого на кордоні з Яффо. Неве-Цедек – це своєрідний оазис у центрі мегаполісу. Тут немає громадського транспорту і висотних будівель, це місце для відпочинку або комфортного тихого життя. Уздовж вулиці розташовані магазини ізраїльських дизайнерів, вишуканими предметами інтер'єру, сувенірами і прикрасами, ресторанами, кафе і винними барами.

До речі, саме в Тель-Авіві знаходиться діамантова біржа – це найвідоміша біржа в Ізраїлі, та й в усьому світі. Це союз відомих виробників діамантів і об'єднання бізнесменів, які працюють у цій промисловості.

Старе місто Яффо – одне з найдавніших портових міст на планеті. Існує легенда, що саме тут Ной створив свій ковчег. Тут зосереджено багато цікавих пам’яток, які варто побачити: підземний археологічний музей, францисканська церква Святого Петра, камінь Андромеди, залишки давньоєгипетських і турецьких фортечних споруд, міст Бажань, «Абраша парк» та багато інших.

Старе місто Яффо набуває дивовижних кольорів, особливо в передзахідні години, коли нерівні стародавні кам’яні стіни та тротуари стають в променях сонця теплого червонувато-оранжевого відтінку. Звідси відкривається чудовий краєвид на Тель-Авівську набережну.

Старе місто Яффо спускається до порту, біля берегів якого гойдаються на хвилях сотні рибальських човнів, які щодня привозять свіжу рибу і морепродукти в місцеві ресторани.

Якщо Тель-Авів називають серцем Ізраїлю, то Єрусалим – його душею. У світі є тільки одне місто, ім'я якого з трепетом вимовляють люди різних країн, різних віросповідань і різного кольору шкіри. Єдине місто світу, у якого понад сімдесят назв, що виражають любов і прагнення до нього мільйонів людей.

На древніх картах Єрусалим зображений в центрі світу, і сьогодні він є спільною святинею для християн, іудеїв і мусульман. Протягом тисячоліть він є приводом для нескінченних суперечок і кровопролитних воєн. І, тим не менше, щорічно сюди приїжджають тисячі людей з різних країн і віросповідань.

Розповісти про всі визначні пам'ятки цього міста неможливо, тому що їх безліч. Щоб в цьому переконатися, вам потрібно просто побачити його.

Найвизначнішими пам’ятками вважаються Стіна Плачу та Храм Гробу Господнього.

Сьогодні Стіна Плачу є найсвятішим місцем для іудеїв усього світу. Кожен день сюди стікаються тисячі людей: і ізраїльтян, і туристів. Люди вкладають між каменів Стіни записочки з проханнями до Бога, а потім моляться або просто мовчать. 

І вдень і вночі чути молитви біля Стіни на різних мовах світу.

Одна з найбільших святинь християнства, Храм Гробу Господнього, зведена в Єрусалимі на місці, де був розіп'ятий, похований, а потім воскрес Ісус Христос.

За багатовікову історію Єрусалиму Храм неодноразово руйнувався, перебудовувався, переходив під владу то християнських, то мусульманських правителів. У тому вигляді, в якому він існує зараз, Храм був відбудований в 1810 році після великої пожежі.

Каплиця перекриває печеру Гробу Господнього (де був похований Ісус) і ділиться на дві частини: вівтар Ангела і власне Гроб Господній.

Два віконця в прибудові Ангела служать для передачі всім, хто молиться Благодатного Вогню, який щорічно сходить в Велику Суботу перед Великоднем.

Подорож на Святу Землю неможливо уявити без відвідування півночі Ізраїлю – Галілеї. Ці неймовірні гірські пейзажі, ліси, озеро Кінерет, яке більше відомо як Галілейське море, не залишать байдужим жодного туриста.

Саме в цих благословенних краях сталося більшість подій, описаних у Новому Заповіті. Назарет – місто Благовіщення на пагорбах Нижньої Галілеї і місце, де жили Йосип і Марія, де архангел Гавриїл сповістив про народження Месії, де пройшло дитинство Христа і звідки Ісус почав свою проповідницьку діяльність. 

Тут розташований Храм Благовіщення – найбільший на Близькому Сході собор, помітний ще при під'їзді до міста. Кана Галілейська – місце першого чуда, створеного Ісусом, проходить по дорозі з Назарета до моря Галілейськго. 

Цю історію можна продовжувати, а список пам’яток Ізраїлю просто нескінченний. Але словами важко передати дивовижну атмосферу та характер людей, що проживають у цій країні. Тому – подорожуйте! 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment